Egy évvel ezelőtt egy nagy állami vállalat világítási projektjében vettem részt, ami rengeteg munkával járt. Annyira kimerítő volt, hogy a nap végén mindig kimerülten tértem haza.
Az idő múlásával észrevettem, hogy a mindennapi életben egyre inkább figyelek a környezetemben lévő világítási megoldásokra. Munkatársaimmal gyakran vitattuk meg, ki milyen lámpákat használ otthon, és kiderült, hogy sokan még mindig az izzólámpákra esküsznek. Ez meglepett, hiszen nálam főleg LED-ek világítottak.


Kíváncsivá váltam, és összehasonlítottam a különböző világítási technológiákat. Végül úgy döntöttem, hogy minden LED-lámpát eltávolítok az otthonomból, és helyettük halogén izzókra váltok. Az összehasonlítás során kiderült, hogy ezek a szem számára sokkal kímélőbbek.
A munka során néha olyan lámpatesteket kaptunk, amelyeket több mint harminc évvel ezelőtt készítettek. Érdekes módon ezekkel sokkal kellemesebb volt dolgozni, mint a modern LED világítással.

A régebbi szovjet lámpák tartósabb fém foglalatokkal rendelkeztek, és hosszabb élettartamúak voltak. Valószínűleg akkoriban még nem ismerték az elavulás koncepcióját, így a termékeket tisztességgel készítették.
Sajnos manapság sokan elfelejtették a tisztesség fogalmát, és a nyereséget helyezik előtérbe. Azok, akik régebben ismerhették, mostanra már inkább a profitot és a pénzt választják.

