Majka, a híres magyar rapper, nemrég nyilatkozott a vádemelés kapcsán, amely ittas vezetés miatt történt. Elismeri a hibáját és vállalja a következményeket, miközben nem kíván fellebbezni a bíróság döntése ellen.
Az eset még tavaly decemberben történt, amikor Majka ittasan vezetett Budapesten, amit később maga is elismert, nyilvánosan bocsánatot kérve. Az ügyészség pénzbüntetést, vezetéstől való eltiltást és a bűnügyi költségek megfizetését javasolta.
A Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség vádat emelt Majoros Péter ellen. Az ügyészség indítványozta, hogy a bíróság tárgyalás nélkül hozzon büntetővégzést, amely pénzbüntetést és járművezetéstől való eltiltást foglalna magában.
Majka tudta, hogy a vádemelés elkerülhetetlen, és a 24.hu-nak arról beszélt, hogy ideje volt már egy döntésnek. "Elrontottam ezt a dolgot. Tudtuk, hogy előbb-utóbb sor kerül a vádemelésre, és ideje is volt már egy fél év után."
"Mondják meg, hogy mennyi a büntetés, tiszteletben tartom, és fellebbezni sem fogok ellene. Semmi értelme nincs. Ha egyszer eltoltam valamit, egyértelmű, hogy vállalom is annak a következményeit."


A rendőrség tavaly december 18-án állította meg Majkát Budapesten, amikor az alkoholfogyasztás után vezetett. Az esetet a közösségi médiában is elismerte, hangsúlyozva, hogy vállalja a következményeket.
Az ideiglenesen visszavont vezetői engedélye mellett, a BRFK januárban gyanúsítottként hallgatta ki. A vizsgálat júniusban zárult le, ezt követően az ügyészség vádat emelt.