Az Ámokfutók frontembere, Kozso, és családja egy rendkívül bonyolult helyzetbe került. Bár abban bízik, hogy ez csak egy rossz álom, a valóság sajnos ennél sokkal komorabb.
Május elején érkezett a sokkoló hír, hogy Kozso édesapjának sződligeti otthonát elárverezték és birtokba vették. Egy nő érkezett a helyszínre, akit fegyveres őrök kísértek. A család azóta is félelemben él, bár jogi lépéseket tettek az ügy megoldása érdekében. Reménykednek benne, hogy hamarosan véget ér ez a rémálom.


A két hónapos határidő nem tűnik rövidnek, de ha valakinek az egész élete egy házban van, nehéz mindent kiszállítani ennyi idő alatt. Az ingatlan tele van Kozso édesapja számára felbecsülhetetlen értékű tárgyakkal. "Édesapám nagyon rossz állapotban van. Gondoltam, hogy szervezzünk egy közös ebédet, de még a kenyerét sem tudja megenni" – osztotta meg Kozso.


Kozso testvére, akiről keveset tudni, Angliában él és dolgozik, de most hazatért, hogy segítse édesapját ebben a nehéz időszakban. „Tíz éve orvosként dolgozik külföldön, de most pár hónapra hazajött. Szörnyű hír, hogy édesapádat kilakoltatták” – mesélte az énekes.
A másik fél, aki jelenleg az ingatlanban tartózkodik, nem mutat segítőkészséget, és a nagy médiafigyelem sem hozott áttörést Kozsoék számára. "Azt mondták, hogy el kell fogadnunk az irreális követeléseket, mielőtt perelhetünk. Még nekünk kell fizetnünk, hogy elhozhassuk az ingóságainkat, ami vicces, hiszen a törvény szerint két napot kellene kapnunk erre."
Hétfőn telik le a 60 napos tárolási idő, szóval a napokban ezzel fogunk foglalkozni. Időközben vannak olyan fejlemények, hogy nagyon sok szabálysértésre derült fény. Próbáljuk jogi úton megoldani a helyzetet és folyamatosan segíteni Oszi bácsit
– mondta lapunknak Ágica, Kozso menyasszonya.
Papám szobrai be vannak építve a házba, apám festményei ott vannak az ingatlanban. Fogalmunk nincs hogyan fogjuk ezt kihozni onnan, mert nem érdekli őket az egész. Apám lakásába bemész és olyan, mint a templom, annyira gyönyörű és egyszerűen ott állok előtte, hogy mit fogunk ezekkel kezdeni. Úgy érzem, hogy meghaltam
– jelentette ki Kozso.