Kökény Attila három hónap alatt 22 kilót fogyott: Eszenyi Enikő hatására nem csak az élete, de az önbizalma is új irányt vett
Kökény Attila, akit a Megasztár 2010-es szezonja tette igazán ismertté, megosztotta tapasztalatait a versenyről és az életéről azóta. Bár a győzelmet nem ő nyerte el, az év férfi hangjának választották, ami nagy elismerést jelentett számára.
A verseny után Kökény Attila gyorsan túllépett a csalódottságán, és a karrierjére összpontosított. Ugyanazok a lehetőségek álltak előtte, mint a győztes Tolvai Reni előtt, így nem volt oka búslakodásra. "Nyilván akkor csalódott voltam, de utána már nem, mert én tettem a dolgomat. Nem kezdtem el búslakodni” – mondta.
Kapcsolat Tolvai Renivel
Sokan azt feltételezték, hogy a Megasztár alatt rivalizált Tolvai Renivel, de Attila ezt cáfolta. Elmondása szerint mindig is baráti viszonyban voltak, és bár nem tartanak napi szinten kapcsolatot, sosem volt köztük harag. „Tolvai Renivel mi tök jóban voltunk, akkor is, meg utána is." – mondta.
Drasztikus fogyás a Megasztár alatt


A Megasztár időszaka alatt Attila jelentős átalakuláson ment keresztül, amikor három hónap alatt 22 kilót fogyott. A műsor során Eszenyi Enikő kérésére drasztikusan csökkentette testsúlyát, 97 kilóról 75-re. "Nagyon lightosan ettem, figyeltem a szénhidrátra, cukros üdítőt egyáltalán nem ittam” – emlékezett vissza.
A zsűri iránti tisztelet
Kökény Attila nagy tisztelettel tekintett a zsűri tagjaira, és minden tanácsukat komolyan vette. "Én ezeknek az embereknek ettem-ittam a szavát... Ők akkor azért ültek ott, hogy segítsenek” – emlékezett vissza az énekes.
Családi büszkeség
Attila nemcsak a saját karrierjére, hanem a fiára, Lalira is büszke, aki szintén a zenei pályát választotta. Bár Lali tehetsége apjáéra emlékeztet, Attila szeretné, ha fia saját jogán válna ismertté, nem csak mint Kökény Attila fia. "Lali meg is fogadja az édesapja tanácsait, de azért örülne neki, ha ebből nem az következne, hogy csak Kökény Attila fiaként lenne a köztudatban” – fogalmazott az énekes.
