Cserháti Zsuzsa fia elárulta, milyen nehézségeken mentek keresztül: nem csak a hírnév árát fizették meg
Cserháti Zsuzsa, a legendás magyar énekesnő, június 22-én ünnepelte volna 78. születésnapját. Bár már 23 éve nincs közöttünk, hangja és dalai továbbra is élénken élnek a rajongók emlékezetében.
A fia, Szirtes Krisztián, azt mondja, hogy édesanyja emléke és zenéje továbbra is érezhető azok számára, akik szerették őt. Krisztián gyakran emlékszik vissza a családi történetekre, amelyek bemutatják, hogy Zsuzsa nemcsak a színpadon, hanem a magánéletben is sok nehézséggel nézett szembe.

Cserháti Zsuzsa életében mindig a zene volt a legfontosabb. Fia úgy véli, ha ma is élne, biztosan nem hagyta volna el teljesen az éneklést. "Nagyon odaadó nagymama lenne. Imádná az unokáit, de ami a zenei pályát illeti, szerintem nagyon nehezen boldogulna," nyilatkozta Krisztián a Storynak.
Azt is hozzátette, hogy édesanyja egy időben énektanárként is dolgozott, amit nagyon élvezett. Bár a közönség szerette, a szakmai elismerés gyakran elmaradt, ami mély nyomot hagyott benne. Az ilyen mellőzöttség és a létbizonytalanság kihívások elé állította a családot.
Voltak nehezebb és könnyebb időszakaink anyagilag, de a művészlét csak ilyen: kiszámíthatatlan. Nem véletlen, hogy az előadók többsége több lábon áll. Édesanyámnak azonban a színpad volt az élete. Mindig készenlétben állt, hogy ha szükség van rá, menjen, csak éppen nem mindig tartottak igényt a tehetségére. Ilyenkor máról holnapra éltünk, volt, hogy zsíros kenyérre se tellett.
Krisztián, aki már fiatalon munkába állt, hogy támogassa a családot, így emlékezett vissza ezekre az időkre. Bár édesanyja nyomdokaiba nem kívánt lépni, saját útját járta, és történelem szakon végzett.
Borzasztóan tehetségtelen vagyok, ráadásul teljesen kappanhangom van. Egyébként sem vonzott a színpad. Én egy istenverte civil vagyok.
Krisztián ma pénzügyi területen dolgozik, és családjával csendes életet él. Gyermekei, bár jól ismerik nagymamájuk dalait, jelenleg nem terveznek zenei pályát.
