Boráros Gábor és volt anyósa között egyre fokozódik a feszültség. Az MMA-harcos szerint a gyermekvédelem az anyósának köszönhetően jelent meg többször is az otthonában, hogy ellenőrizzék a kislánya, Zora körülményeit.
Korábban már kétszer is látogatást tett a gyermekvédelem Boráros otthonában, hogy megbizonyosodjon arról, Zora megfelelő körülmények között él. Gábor közösségi oldalán adott hangot annak, mennyire bosszantja ez a helyzet: "Rohadtul örülnék neki, ha a továbbiakban nem zaklatnának minket hasonlókkal.”

Gábor állítása szerint a bejelentéseket a néhai Jákli Mónika édesanyja, azaz az ő volt anyósa tette. "A kedves gyermekfelügyelet látogatása ki másnak volt köszönhető szerintetek? Dobpergés! Hát a kedves mamának!" – osztotta meg gondolatait az édesapa.
A két fél kapcsolata nem éppen felhőtlen, és Gábor szerint ez a helyzet nem is fog változni. "Én attól lettem volna meglepve, ha nem ő lett volna a bejelentő" – mondta egy videóban. A két fél közötti viszony már régóta feszült, és ez a mostani szituáció csak tovább rontja a helyzetet.
Bár sokan meglepődnek az anyós viselkedésén, Gábor nem tartozik közéjük, hiszen jól ismeri már a nőt. Annak ellenére, hogy ennyire nehéz a helyzet, Boráros a lánya boldogsága érdekében próbálja elviselni az anyósa tetteit.