Elvesztette férjét, most az igazságát is: a debreceni özvegyet még a szerszámoktól is megfosztották
Az emberi érzéketlenség néha még a legnagyobb tragédiákat is tovább súlyosbítja. Anna és családja élete drámai fordulatot vett, amikor a férjét, aki építési vállalkozóként dolgozott, munka közben érte a végzetes baleset. Azonban a tragédia még nem ért véget, hiszen az elmaradt fizetés és a vissza nem adott szerszámok tovább nehezítik életüket.
Anna férje, István, egy építési projekten dolgozott, amikor hirtelen rosszul lett, és a helyszínen életét vesztette. A családot nemcsak a gyász sújtja, hanem az is, hogy a megbízó nem fizette ki a munkáért járó összeget, és István szerszámait sem adta vissza. Az így keletkezett anyagi veszteség különösen nehéz terhet ró rájuk, hiszen három gyermeket kell eltartaniuk.

Egy régi ismeretség sötét árnyai
Hét évvel ezelőtt Anna és István már találkoztak a mostani megbízóval, aki akkor is tartozást halmozott fel velük szemben. Bár megszakították vele a kapcsolatot, a Covid utáni nehéz időkben ismét kénytelenek voltak vele dolgozni, remélve, hogy ezúttal minden rendben alakul.
Annak ellenére, hogy István elvégezte a megbízott munkát, a megbízó továbbra sem fizetett. A férfi vasszerkezeteket szállított le az utolsó napján, amikor a váratlan tragédia bekövetkezett. Az elmaradt fizetés és a szerszámok visszatartása továbbra is kérdéses.


Anna jogi útra terelte az ügyet, hogy visszakapja az őket megillető összeget és szerszámokat. Az eddigi károkat mintegy 3 millió forintra becsülik. Emellett szeretné megtalálni azokat is, akiket szintén megkárosított a megbízó, mivel úgy értesült, hogy több tucat áldozat is lehet.
Annak ellenére, hogy a megbízó ígéretet tett minden eszköz visszaadására, Annáék még mindig nem kapták vissza azokat. Anna elmondása szerint még a kisfia játék kalapácsa is a megbízónál maradt. Lapunk próbálta elérni a megbízót, de eddig nem sikerült választ kapni tőle.
